Hayriye ANDİÇEN ANAOKULU TARİHÇESİ

   

   Okulumuz  3 Mayıs 1998 yılında üst düzey devlet protokolünün katılımlarıyla açılmış olup, Sincan ilçesinde ilk bağımsız anaokulu olarak  eğitime başlamıştır.

 

      Okulumuzun açılışını dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel yapmıştır.

 

      Okulumuz 7000 m2 arsa üzerine inşa edilen 2 katlı ve 14 derslik olup 21 şubede  ( 7 grup tam gün 14 grup yarım gün , 1grup Özel Eğitim Sınıfı ) ve MOBİL Anaokulumuz ile 451 çocuğumuza eğitim vermektedir.( Mobil Anaokulumuz ile Saraycık köylerine ulaşılmaktadır.) Dünya standartlarında fiziki yapıya ve donanıma sahip olan okulumuzda çocuklar için geniş oyun alanları, etkinlik odaları, katlarda yemekhaneler, spor salonu, sanat atölyesi, bilgisayar  atölyesi, müzik odası, oyun odası bulunmaktadır.

 

       Ayrıca okulumuz açıldığı günden bu güne doğa dostu olmuştur. Okulumuzun büyük bir alanı  yeşillendirilmiş, ağaçlandırılmış, oyun araç – gereçleri ile donanmış bahçesi vardır.

       Okulumuzda  1 Müdür,2  Müdür Yardımcısı, 21  öğretmen ,2 veri hazırlama kontrol işletmeni( biri T.B.M.M görevli),  1 memur,  1 şoför, 2 Destek personeli 7 sınıf yardımcısı, 1 Aşçı , 1 aşçı yardımcısı ve 3 mutfak personeli ile görev yapmaktadır.

 Yazdır: